Новини здоров’я. 27 липня. Струнку фігуру і нормальну вагу прийнято асоціювати зі здоров’ям.

Таке протиріччя фактів отримало назву «парадокс ожиріння»

Але дослідники Медичної школи Девіда Геффена в США прийшли до висновку, що це не завжди так, особливо у людей з серцевою недостатністю.

Вчені виявили, що надмірна вага у таких пацієнтів зменшує ризик неприємних наслідків. Результати цього дослідження були описані в «Американському журналі кардіології».

Не секрет, що ожиріння є причиною виникнення серцево-судинних захворювань. Однак зайва вага при таких захворюваннях здійснює певну захисну дію. Таке протиріччя фактів отримало назву «парадокс ожиріння».

У дослідженнях взяли участь 2718 осіб із серцевою недостатністю, що спостерігалися в Медичному центрі Каліфорнії. У пацієнтів виміряли індекс маси тіла і окружність талії. Як виявилося, окружність талії найбільш повно відображає картину з надмірною вагою.

Два роки за цими пацієнтами спостерігали. В ході дослідження було виявлено, що чоловіки і жінки з високими показниками індексу маси тіла та окружності талії рідше потребували пересадки серця, встановлення кардіостимулятора тощо. У людей з нормальною масою тіла ці показники були вищі майже на 40%.

Сьогодні поки що не ясно, як ожиріння захищає при серцевій недостатності. Згідно теорії, зайва вага сприяє виробленню ліпопротеїнів, які мають протизапальну дію на організм, нейтралізуючи білки і токсини запалення.

Більш того, у людей з ожирінням швидше з’являються симптоми захворювання, що штовхає їх звертатися до кардіологів раніше.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.