Новини здоров’я. 9 липня. За попередню добу зареєстровано 23 випадки підозри захворювання на кір.

23 українці захворіли на кір за минулу добу

Найбільша кількість у західних регіонах, а саме: Івано-Франківська область – 6; Закарпатська область – 5; Тернопільська область – 4; Львівська область – 2; Чернівецька область – 1.

У Києві за останню добу не зареєстровано жодного випадку підозри захворювання на кір.

У регіонах, де спостерігається підвищення рівня захворюваності на кір, протиепідемічні заходи проводяться відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17.05.2005 № 188 «Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором».

Питання перебуває на контролі Держсанепідслужби України.

За оперативними та статистичними даними Держсанепідслужби України, з початку поточного року станом на сьогодні на адміністративних територіях країни зареєстровано 11 471 випадок захворювання на кір.

Нагадаємо, ситуація з епідемією кору повторюватиметься до тих пір, поки у суспільстві не буде створено імунного прошарку.

“Якщо говорити про те, яким чином ми можемо контролювати випадки захворювання на кір, то в принципі, нічого нового не має, адже ті прості істини, які були прописані більше 30 років тому, залишаються дієвими і сьогодні. Перш за все ми говоримо, що інфекції, які передаються повітряно-крапельним шляхом, попереджаються ізоляцією пацієнта, раннім виявленням хвороби, встановленням карантину. Таким чином розмежовуються контакти, щоб інфекція не могла передаватись. З іншого боку ми прекрасно розуміємо, що якщо не буде створено імунний прошарок, тобто якщо більшість населення не буде мати імунітет до кору, щоб вірус не знайшов для себе організму, то кір буде поширюватися, матиме цикли повторюваності кожні 5-6 років”, – сказав імунолог, доцент кафедри інфекційних хвороб НМАПОУ ім. Шупика Федір Лапій.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.