Новини технологій. 20 липня. Фахівці розповіли про шкоду безконтрольного користування дитиною Інтернетом, а також про способи, як уберегти дитину від небажаної та шкідливої інформації.

У соціальні мережі все частіше йдуть школярі 9-12 років

Маленькі українці все більше часу проводять в інтернеті, зокрема у соцмережах. Психологи вважають, що від цього більше шкоди, ніж користі. Фахівці знають, як зробити Інтернет безпечним, пише газета Сегодня.

У соціальні мережі все частіше йдуть школярі 9-12 років. У них свої групи, свої жарти, своє коло спілкування. Вони списують одне в одного уроки, малюють смішні статуси про школу і вчителів, розміщують анекдоти.

“Я зазвичай спілкуюся з друзями і читаю різні цитати і статуси, іноді дивлюся фільми. А ще знаю, що багато дають списувати домашні завдання “, – каже 13-річна Таня Мазурик з Києва.

“Малюю смішні картинки і викладаю в новини, друзі мені лайки ставлять. Знайомлюся з друзями, граю в іграшки різні “, – сказав нам 10-річний Петрик Кропивняк.

Але в соцмережах далеко не вся інформація є доречною для учнів молодших класів: багато нецензурних слів, сумнівних роликів і непристойних картинок. Діти самі зізнаються, що при пошуку звичайних фільмів і картинок натикалися на рекламу порносайтів.

За допомогою спеціальних програм можна заборонити доступ дитині на певні сайти, говорить айтішник Олег Калиниченко.

“Можна з допомогою спецпрограми зробити список заборонених сайтів і слів. Приміром, задаєш слово “секс”, і не можна буде зайти на будь-яку сторінку, де воно присутнє. Є ще така функція, як “батьківський контроль“, яка дає можливість керувати списком веб-сайтів, які можна відвідувати дітям”.

На думку психолога Олени Лук’яненко, потрібно контролювати, з ким, як і чому спілкується дитина, пояснити йому, що не можна знайомитися з ким попало, погоджуватися на зустрічі, викладати всі свої особисті дані.

Олена Лук’яненко вважає, що постійне спілкування в Інтернеті йде на шкоду тому, що у віртуальному світі все дуже просто.

“Ти крутий, веселий, захотів завести друзів – натиснув кнопку, посварився, – видалив з друзів, в іграх ти суперсильний, суперрозумний . Але реальних навичок спілкування у цих дітей немає – вони в житті, як правило, скромні, сором’язливі, не можуть двох слів зв’язати. Звичайно, зручно, коли дитина тихо сидить в Інтернеті, але потім це зашкодить його майбутньому життю, як підліткового, так і дорослого”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.