Новини світу. 4 липня. У Франції одностатеві пари з 2013 року зможуть укладати шлюби і усиновляти дітей.

Легалізація одностатевих шлюбів – одна з передвиборчих обіцянок Франсуа Олланда

Про це повідомляє Agence France-Presse.

Прем’єр-міністр Жан-Марк Еро, виступаючи у вівторок, 3 липня, перед членами парламенту, заявив: “У першій половині 2013 року право на шлюб і усиновлення буде доступно всім парам, без будь-якої дискримінації“.

Легалізація одностатевих шлюбів та дозвіл таким парам всиновлювати дітей було одним з передвиборних обіцянок Франсуа Олланда, що зайняв пост президента в травні 2012 року.

Так звані цивільні союзи між одностатевими парами у Франції дозволені з 1999 року, проте вони передбачають обмежені в порівнянні з офіційними подружжями права партнерів.

На початку 2011 року заборону на одностатеві шлюби намагалися оскаржити в Конституційному суді Франції. Проте суд ухвалив, що статті цивільного кодексу, в яких шлюб трактується тільки як союз між чоловіком і жінкою, відповідають Конституції.

Про одностатеві шлюби Жан-Марк Еро говорив у французькому парламенті в рамках представлення законодавцям програми нового уряду. За підсумками слухання, більшість депутатів висловили підтримку кабінету міністрів, сформованому після вступу Олланда на посаду президента.

За матеріалами Lenta.ru

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.