Новини культури. 9 липня. Софію і Лавру можуть перемістити зі списку об’єктів всесвітньої спадщини до переліку об’єктів, що знаходяться під загрозою.

Києво-Печерська Лавра
ЮНЕСКО незадоволене будівництвом навколо Лаври і Софії

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вимагає прийняття мораторію на забудову буферних зон навколо Києво-Печерської лаври й Софії Київської. Про це йшлося на 36-й сесії ЮНЕСКО, яка закінчилася 6 липня, пише КоммерсантЪ- Украина.

“Три висотні будинки, що будуються в Печерському районі на схилах Дніпра, порушують архітектурно-історичний ландшафт столиці й знаходяться на охоронюваній заповідній території. Продовження будівництва несе загрозу цілісності об’єкта всесвітньої спадщини”,— йдеться в проекті рішення комітету.

У документі відзначається, що українська сторона не надала на вимогу ЮНЕСКО докладної інформації про згадані висотки, більше того, дозволила будівництво нового об’єкта в буферній зоні Софії Київської.

“Мова йде про зведення багатоповерхового елітного житлового комплексу біля стін Софії. Будівництво двох’ярусного підземного паркінга призвело до підйому ґрунтових вод, що несе пряму загрозу історичним пам’ятникам“,— повідомила на засіданні активістка громадського руху “Збережи старий Київ” Ірина Нікіфорова.

У проекті рішення сесії комітет знову закликав Україну ввести мораторій на подібне будівництво й зобов’язав до лютого 2013 року надати ЮНЕСКО список будинків поблизу заповідників. Крім того, Україні порадили створити колегіальний орган для управління Лаврою й Софією, який би об’єднав представників органів влади, релігійних структур і громадських активістів. Якщо ж цього не станеться, то в наступному році дві українські святині можуть бути переміщені зі списку об’єктів всесвітньої спадщини до переліку об’єктів, що знаходяться під загрозою.

Крім цього, комітет розглядав можливе включення до списку об’єктів всесвітньої спадщини Андріївської й Кирилівської церков, але не зробив цього. У той же час міністр культури Михайло Кулиняк, який також був присутній на сесії, не бачить у рішеннях комітету жодних загроз.

“Жодного негативного питання на сесії по Україні не піднімалося й не могло прийматися. Ми дотримуємо всіх вимог комітету, у тому числі й дотичної забудови буферних зон, а Кирилівську й Андріївську церкви поки взагалі не повинні були включати до списку“,— заявив Кулиняк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.