Новини політики. 27 липня. Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко не виключає можливості приїзду Європейського Суду в Україну.

Європейський суд з прав людини

Суд сам визначає місце, де він проводитиме дослідження доказів у справі Тимошенко

Про це йдеться в коментарі щодо перспектив справи Тимошенко в Європейському суді.

“Я не зважуся передбачати, чи вирішить Суд призначити місію в Україну, чи вирішить скористатися іншими можливостями дослідження фактів, приміром, шляхом допиту Юлії Тимошенко та інших причетних осіб у Страсбурзі”, – сказав він.

“І ту, і другу можливість Суд має, оскільки Суд сам визначає місце, де він проводитиме дослідження доказів“, – підкреслив Бущенко.

Він підкреслив, що відповідно до статті 38 Конвенції, держава зобов’язана надати Суду всі необхідні засоби для ефективного проведення розслідування, зокрема забезпечити доставку заявника, свідків та інші заходи, якщо цього вимагатиме Суд.

Також Бущенко підкреслив, що існує “відома презумпція про те, що якщо особа потрапила до рук агентів держави у доброму здоров’ї, а потім у неї виявлені тілесні ушкодження, то на державу лягає тягар доведення того, що держава не може бути визнана відповідальною за пошкодження”.

“Якщо держава не справилася з тягарем доведення, вона визнається відповідальною на підставі цієї презумпції“, – додав він.

За його словами існує достатньо багато ситуацій, коли такої юридичної техніки недостатньо, аби дійти остаточного висновку, і у такому разі суд вдається до розслідування.

Нагадаємо, публічні слухання Європейського суду з прав людини за скаргою екс-прем’єра Юлії Тимошенко щодо її взяття під варту призначені на 28 серпня.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.