Новини України. 3 липня. Європейський суд визнав екс-міністра внутрішніх справ України політичним в’язнем і підтвердив незаконність його арешту.

Юрій Луценко в тюрмі
Луценка визнали політичним в’язнем

Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка – він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність), повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ.

Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Про таке рішення суду в Facebook написала прес-секретар Народної самооборони Лариса Сарган.

“Луценко виграв Європейський суд по ст 5 і ст 18 (конвенції, – ред.) – політичні переслідування”, – зазначила вона.

Нагадаємо, вчора адвокат Луценка Олексій Баганець заявив, що позитивне рішення Європейського суду з приводу арешту екс-міністра дає нові процесуальні підстави для його захисту. Адвокати мають намір використовувати це при зверненні з касаційною скаргою до Вищого спеціалізованого суду.

Українська влада раніше заявляла, що навіть якщо Європейський суд задовольнить скаргу Луценка в частині незаконності його арешту і утримання під вартою, то це не зобов’яже державу випустити його на свободу. Зокрема, урядовий агент в Євросуді Валерія Лутковська (на той момент займала цю посаду, – ред.) у квітні в інтерв’ю ЛІГАБізнесІнформ, відповідаючи на питання, чи означає це, що Луценка випустять, сказала: “В принципі, ні”. “Якщо мова йде про статтю 5 Конвенції з прав людини, яка гарантує право на свободу та особисту недоторканність, то у неї є своя кінцева точка: це рішення суду першої інстанції”, – зазначила вона.

Заяву Луценка до Європейського суду було подано в січні 2011 року, ще до обвинувального вироку. Суд встановив режим пріоритетного розгляду справи. Уряд України у своїх запереченнях, поданих до суду, наполягав на законності арешту Луценка і заперечував будь-які політичні мотиви його кримінального переслідування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.