Новини здоров’я. 17 липня. Середина літа пов’язана з підвищенням сонячної активності.

Вітамін D, сонце
Щоб уникнути алергії, треба обов’язково наносити сонцезахисний крем

Потік ультрафіолетових променів посилюється і на відкритих ділянках шкіри з’являється почервоніння. З часом воно починає свербіти, виникає дрібна висипка, потім утворюються рани.

Цю реакцію часто можна спостерігати на обличчі, в зоні декольте, на плечах і передпліччях. Найчастіше подібна реакція шкіри – це фотосенсибілізація, тобто підвищена чутливість до ультрафіолетових променів.

Сонце впливає на шкіру, і як відповідна реакція організму виникають запалення і почервоніння шкіри – фотодерматози. Подібне явище зазвичай спостерігається у людей, у шкірі яких не вистачає захисних клітин (меланоцитів), що оберігають від шкідливого ультрафіолету.

Існують фактори ризику розвитку алергії на сонці і їх можна уникнути!

Найчастіше фотодерматоз – наслідок зловживання сонячними ваннами або солярієм. Але іноді патологію може викликати прийомом деяких медикаментів (антибіотики, цитостатики, оральні контрацептиви, антигістамінні препарати, фторхінолони, тетрацикліни, метронідазол, сульфаніламіди, ретинол) або трав (звіробій, якірці), які підвищують чутливість шкіри до сонця.

Схильні до фотодерматозу люди, які страждають шкірними захворюваннями – атопічний дерматит, а також хворобами печінки, нирок та ендокринної системи.

Після епіляції сильно зростає чутливість шкіри до сонця. До того ж деякі косметичні засоби, особливо їх неправильне використання, можуть сприяти появі висипу. Наприклад, чомусь багато хто вважає, що автозагар захищає шкіру від сонячних променів.

Важливо знати, що у кожної людини є індивідуальний поріг чутливості до ультрафіолету, і вона не зможе засмагнути більше своїх можливостей. Кращий час для засмаги – з 8 до 11:00 і після 16 годин.

Щоб уникнути перегріву, опіків шкіри та фотодерматозу, треба обов’язково наносити сонцезахисний крем під час перебування у спеку на вулиці, на пляжі і після купання. Нанесений на шкіру крем відображає шкідливе сонячне випромінювання від поверхні тіла.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.