Новини світу. 5 липня. Сайт Wikileaks, відомий публікацією секретного листування американських дипломатів, підготував до публікації 2,4 мільйона електронних листів сирійських чиновників.

Публікація секретних документів розтягнеться на два місяці

Як повідомили адміністратори сайту, до їхніх рук потрапили листи співробітників 680 державних установ Сирії, включаючи політиків, міністрів, пов’язаних з ними бізнесменів, дипломатів і фінансистів.

У числі іншого в архіві містяться документи про контакти сирійських офіційних осіб з іноземними компаніями.

Публікація всіх документів розтягнеться на два місяці і вестиметься у співпраці з ліванськими, єгипетськими, німецькими, американськими, італійськими, французькими та іспанськими ЗМІ.

З якого джерела сайт отримав секретні документи сирійських чиновників, поки не повідомляється. У березні 2012 року британська The Guardian уже опублікувала вибрані місця з листування президента Сирії Башара Асада та його дружини Асми.

Як повідомлялося раніше, засновник Wikileaks Джуліан Ассанж перебуває в посольстві Еквадору в Лондоні, звідки поки не може вийти, побоюючись арешту з боку британської поліції.

Згідно з офіційною версією, Ассанжа підозрюють у скоєнні ряду злочинів сексуального характеру в Швеції. Сам він підозрює, що його хочуть видати Стокгольму, щоб потім переправити до США, де проти нього заведено справу про розголошення секретної інформації. У зв’язку з цим Ассанж попросив у Еквадору політичного притулку.

Американський інформатор Wikileaks – рядовий Бредлі Меннінг перебуває у в’язниці. Його також звинувачують у скоєнні двох десятків злочинів, включаючи сприяння ворогові. За законами США, йому може загрожувати страта.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.