Новини здоров’я. 20 липня. Вживання кофеїновмісних продуктів під час вагітності не приводить до подальших проблем поведінки у дітей.

Прийом кофеїновмісних продуктів вагітними жінками ніяк не впливає на майбутню дитину, – вчені

Нідерландські вчені з Університету Тілбурга (Tilburg University) заявляють, що прийом кофеїну з їжею, включаючи вживання вагітними жінками кави, чаю, ніяк не пов’язані з наступними порушеннями поведінки у їхніх дітей.

Кофеїн також не провокує розвиток синдрому дефіциту уваги і гіперактивності.

Результати дослідження були опубліковані в інтернет-виданні журналу «Педіатрія» (Pediatrics). Його метою було перевірити достовірність робіт, які публікувалися раніше, де робилися висновки про те, що вживання кофеїну вагітними і наступні проблеми поведінки у їхніх дітей тісно взаємопов’язані.

На підставі отриманих даних, нідерландські медики прийшли до висновку про те, що висновки з попередників були «поверхневими і непереконливими».

Вчені провели когортне дослідження, спостерігаючи за споживанням кофеїну під час вагітності і зіставляючи його з подальшою поведінкою дітей у віці 5-6 років.

Всього в дослідженні взяло участь 3439 жінок, вагітність яких припала на 2003-2004 роки. Згодом вчені також вивчили поведінку їхніх дітей у віці 5 років.

Провівши ретельний аналіз отриманих даних, група дослідників на чолі з Євою Лооманс заявили: «Прийом кофеїновмісних продуктів вагітними жінками ніяк не впливає на ризик розвитку синдрому дефіциту уваги і гіперактивності, емоційних і поведінкових проблем, а також проблем у спілкуванні з однолітками у їхніх дітей у віці 5 років».

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.