Новини економіки. 20 липня. Україна повністю забезпечила внутрішні потреби у зерні, вирішивши питання продовольчої безпеки та забезпечивши стабільну ціну на хліб, незважаючи на складні погодно-кліматичні умови, особливо у східному регіоні країни.

На сьогодні у нас забезпечений резерв продовольчого зерна в Аграрному фонді та Держрезерві, – Присяжнюк

Про це 19 липня під час робочої поїздки з прем’єр-міністром Миколою Азаровим до Херсонщини заявив міністр аграрної політики та продоволсьва Микола Присяжнюк. Окрім того, за словами Присяжнюка, не буде обмежень і щодо експорту цих культур.

Він також повідомив, що на сьогодні врожай у Херсонській, Дніпропетровській областях та АР Крим найбільше постраждав від погодніх умов. Втім, враховуючи прогнози та перехідні запаси зерна, проблеми продовольчої безпеки в нашій державі не буде, додав міністр.

“На сьогодні у нас забезпечений резерв продовольчого зерна в Аграрному фонді та Держрезерві. В цілому, в державі вал виробництва зерна буде складати 45-47 мільйонів тонн, що набагато більше внутрішніх потреб, оскільки перехідні запаси в нас складають біля 10 мільйонів тонн. Тобто продовольча безпека буде забезпечена, а ціни на хліб не будуть зростати”, – зазначив Присяжнюк.

“Оскільки обсяги зернових, які аграрії зберуть у цьому році, значно перевищують внутрішні потреби, то головним завданням держави стане збереження вже існуючі зовнішніх ринків та завоювання нових”, – наголосив урядовець.

“Наше завдання – зберегти ті зовнішні ринки, які ми вже завоювали. І я переконаний, що ми втримаємо свої позиції на світовому ринку, оскільки жодних обмежень на експорт зернових не буде”, – заявив Присяжнюк.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.