Новини здоров’я. 4 липня. Дослідники одного відомого зарубіжного університету винайшли пульт, який може керувати генами дистанційно.

гени, генетичний паспорт
Вчені навчилися керувати генами на дистанції

В ході експерименту були отримані дані, що свідчать про те, що наночастки під впливом нагріву радіохвиль призводять до вироблення інсуліну у мишей.

Раніше наночастки застосовувалися в медицині лише для доставки різних лікарських препаратів в клітини тіла. Однак тепер генетики можуть поєднувати нанотехнології та біотехнології, а також дистанційно регулювати виробництво необхідних білків клітинами організму.

В ході дослідження під шкірою мишей були вирощені пухлини, на поверхні клітин яких розташовуються іонні канали, що реагують на зміну температури. Тому якщо нагріти дані канали до 42 градусів за Цельсієм, вони запустять в клітини іони кальцію, які стимулюватимуть роботу гена, що виробляє інсулін.

Дослідники вкрили наночастки оксиду заліза антитілами і помістили їх в пухлинні клітини, де перші вже самостійно закріпилися на термочутливих каналах. Відомий той факт, що завдяки дії низькочастотних радіохвиль наночастинки нагріваються.

Для створення даних радіохвиль вчені застосували “пульт дистанційного управління”, в результаті дії якого наночастки нагрілися, простимулювавши роботу каналу та посприявши виробленню інсуліну.

Уже через 30 хвилин кількість інсуліну в крові у мишей зросла, а вміст цукру знизився. Експеримент довів, що радіохвилі нагрівають лише клітини з наночастками, не вражаючи при цьому модифіковані і не модифіковані клітини.

Вчені підкреслили, що метою цього генетичного дослідження не була розробка методу для боротьби з цукровим діабетом. Вони лише хотіли перевірити ефективність роботи пульта управління генами на дистанції, використовуючи його для зміни вмісту рівня інсуліну і цукру в крові.

Незважаючи на це, нова модель може бути використана для виробництва інших білків при лікуванні різноманітних захворювань.

Розробники вважають, що магнітне поле є хорошим способом для передачі енергії без нанесення шкоди. Однак необхідно провести додаткові дослідження, щоб до кінця зрозуміти й охарактеризувати протікання даного процесу.

Вчені впевнені, що в майбутньому результати цього дослідження допоможуть створити додаткові інструменти для маніпулювання клітинами ззовні.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.