Новини здоров’я. 31 липня. За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я більше ніж у 170 країнах світу, в тому числі і в Україні, з 1 до 7 серпня 2012 року проводитиметься Всесвітній тиждень грудного вигодовування.

Всеукраїнський тиждень грудного вигодовування пройде з 1 по 7 серпня

ВООЗ та ЮНІСЕФ спільно розробили Глобальну стратегію з вигодовування дітей грудного віку, яка має забезпечити покращення харчування немовлят, їхнього зростання і розвитку, а також зміцнення здоров’я. Все це має сприяти підвищенню рівня виживання дітей грудного та раннього віку.

З 2004 року в закладах системи охорони здоров’я матері і дитини України та Києва широко впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини», яка передбачає, окрім питань підтримки грудного вигодовування, впровадження сучасних перинатальних технологій у родопомічних закладах.

Станом на 1 січня 2012 року статус “Лікарні, доброзичливої до дитини” у Києві мають міські пологові будинки №№1, 2, 3, 6 та Перинатальний центр м. Києва, акушерське відділення Київського центру репродуктивної медицини Київської міської клінічної лікарні №1, дитяча поліклініка №1 Дарницького району, дитячі клінічні лікарні №№ 1, 2, 7. Загалом в Україні такий статус мають 396 закладів охорони здоров’я.

Фахівці підкреслюють: грудне молоко – ідеальна їжа для малюка першого року життя. Основу грудного молока складають особливі сироваткові білки, які відрізняються високою біологічною цінністю, легко перетравлюються і всмоктуються. З молоком матері дитині передаються більшість захисних антитіл від багатьох хвороботворних бактерій і вірусів.

До віку 6 місяців дитині не потрібно нічого, окрім грудного молока (ніякої іншої їжі, води, чаїв, соків тощо). Грудне молоко повністю забезпечує потреби дитини першого півріччя життя в рідині та поживних речовинах. ВООЗ рекомендовано продовжувати грудне вигодовування до двох років та більше.

Перше прикладання малюка до грудей проводиться ще в пологовому залі. Часте, активне годування дитини за її вимогою можливо здійснити лише тоді, коли вона після пологів знаходиться поруч з матір’ю в одній палаті.

Тривале годування материнським молоком – одна з найголовніших умов, яка забезпечує розвиток і здоров’я малюка не тільки протягом періоду грудного вигодовування, але й в наступні періоди життя.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.