Новини політики. 18 липня.При мовчазній згоді влади в країні реалізується сценарій розвалу української держави.

Томенко: Зараз сценарій розвалу держави стає особливо помітним

Про це заявив заступник лідера партії «Батьківщина» Микола Томенко, коментуючи ініціативу керівництва Криму прирівняти в правах Конституцію АРК до Конституції Україні і наділити Верховну раду АРК правом законодавчої ініціативи.

«Складається враження, що влада або не розуміє, або спеціально йде на те, щоб не втручатися в події, які прямо вказують на реалізацію сценарію дезінтеграції та розвалу України як держави», – підкреслив пан Томенко.

Він зазначив, що цей сценарій нав’язують і намагаються реалізувати опоненти існування української держави вже не один рік, але саме зараз його реалізація стає ймовірною, як ніколи.

За словами політика, ознаками розвитку такого сценарію є ряд дезінтеграційних процесів, які або не зупиняються владою, або нею підтримуються.

Микола Томенко нагадав, що за останні роки активізувалися процеси видання громадянам України паспортів громадян сусідніх держав, що, з одного боку, суперечить чинному законодавству України, а з іншого створює на певних територіях передумови для можливих конфліктів.

Він також додав, що закон про регіональні мови, який хоч і не підписаний, але так само провокує автономістські настрої і активне фінансування інших держав для попередження інтересів своїх етносів на території Україні.

Політик зазначив, що «історія з нинішньою ініціативою керівництва Криму, а, нагадаємо, мова йде не про сепаратистські політичні партії, а про видатних членів Партії регіонів, які ініціювали дискусію і пропонують фактично узаконити конфедеративні відносини між Україною і Кримом, – свідчить про те, що влада або не розуміє, або мовчки спостерігає за процесами можливого конфлікту, а то і розколу всередині країни».

Разом з тим, він назвав очевидним, що «цей сценарій давно виношувався опонентами Української держави, а сьогодні актуалізувався в результаті ініціативи політиків, які представляють нинішню владу і хочуть в будь-який спосіб зберегти свій вплив і отримати кращі результати на виборах».

Політик зазначив, що «подальше мовчання президента з проблем подвійного громадянства, з питань можливого введення регіональних мов, щодо розширення статусу Криму буде означати: або він прихильник того, щоб був реалізований план розвалу Україні, або він не розуміє всієї серйозності ситуації».

«Сьогодні потрібна не тільки публічна реакція президента із засудженням таких сепаратистських дій, а, як мінімум, проведення засідання Ради національної безпеки і оборони для того, щоб здійснити ряд заходів та застерегти незалежність, суверенітет і єдність української держави», – підсумував Микола Томенко.

За матеріалами Независимое Бюро Новостей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.