Новини України. 14 липня. Наглядова рада заповідника «Софія Київська», в комплекс якої входить церква, хоче заборонити щоденні богослужіння Української автокефальної церкви (УАПЦ), в управлінні якої вона знаходиться.

Навколо Андріївської церкви вибухнув скандал: УАПЦ звинувачують в поганому утриманні будівлі

Нагадаємо, Андріївська знаходилася в користуванні автокефалії в 1919-1938 роки, потім в неї водили екскурсії, пише газета Сегодня.

У 2001 році Кабмін дозволив УАПЦ проводити служби в дні великих релігійних свят, а в 2009-м – щодня.

Як розповів нам голова Наглядової ради «Софії», академік Петро Толочко, від щоденного горіння свічок пошкоджуються старовинні фрески.

«Я вважаю, що УАПЦ потрібно залишити право проводити богослужіння чотири рази на рік, у свята. А церква повністю передати заповіднику. Ми підготували звернення до Кабміну з цього приводу. УАПЦ погано містить церква, вона руйнується », – сказав нам Толочко.

В УАПЦ з ним не згодні.

«Свічки – тільки привід. Вони горять у Володимирському соборі та в Лаврі, але ніхто в цьому не дорікає Київський і Московський патріархати УПЦ, – говорить прес-секретар патріархії УАПЦ, протоієрей Євген Заплетнюк. – У нас немає свого приміщення в Києві, і наші парафіяни ходять до церкви УПЦ (КП), а ми змушені в більшості випадків проводити служби на вулиці або інших приміщеннях. До нас нікуди приїхати навіть на храмове свято в день святого Андрія Первозванного. Причина в тому, що на це приміщення претендують представники інших конфесій, прихожанами яких є політики та можновладці, які тиснуть на Наглядова рада ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.