Новини економіки. 9 липня. В Україні можуть подорожчати Інтернет і мобільний зв’язок.

Подорожчання всіх послуг зв’язку та телекомунікацій створить передумови для напруження в соціальній сфері

У представників компаній, що працюють у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, знову з’явився привід для занепокоєння – влада знову заговорила про необхідність створення Фонду загальнодоступних телекоммунікаіонних послуг, пише газета Сегодня.

У разі його створення, оператори і провайдери будуть змушені додатково вносити до Фонду спеціальний збір у вигляді надбавки до тарифу на свої послуги, що не радує багатьох представників ринку. Вони навіть були змушені звернутися зі своєю проблемою до президента.

“Інститути громадянського суспільства у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, представляючи законні інтереси значної кількості телекомунікаційних компаній, даним листом звертаються до Вас і висловлюють свою стурбованість можливим збитком, який може нанести прийняття антисоціального проекту Закону “Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку із створенням Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг “, – йдеться в листі.

“У документі пропонуються внесення змін до Закону “Про телекомунікації “та до Податкового кодексу, які передбачають створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг у складі спеціального фонду Державного бюджету, віднесення послуг доступу до мережі Інтернет на швидкості до 2 Мбіт / с до категорії загальнодоступних телекомунікаційних послуг та покладання на операторів і провайдерів телекомунікацій обов’язку сплачувати збір до Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг у вигляді цільової надбавки до тарифу на телекомунікаційні послуги”, – зазначають автори листа.

Проект законодавчих змін передбачає, що платниками цього збору стануть юридичні та фізичні особи, які є споживачами телекомунікаційних послуг, а розмір збору становитиме 3,5 % від вартості будь-яких телекомунікаційних послуг.

Ідея створення фонду, який акумулює кошти на розвиток телекомунікацій, показала позитивний ефект в деяких країнах на початковому етапі розвитку телекомунікаційних мереж. Разом з тим автори листа звернули увагу на антисоціальну спрямованість документа, оскільки їм вводиться новий податок фактично для всіх громадян України.

“Враховуючи велику соціальну значущість телекомунікаційних послуг, якими користується майже все без винятку населення України, передбачене законопроектом фактичне подорожчання всіх послуг зв’язку та телекомунікацій на 3,5% створить передумови для істотного додаткового напруження в соціальній сфері”, – сказано в листі.

Крім того, заяви розробників законодавчих змін про необхідність задоволення попиту в загальнодоступних телекомунікаційних послугах таких вразливих груп споживачів, як малозабезпечені, пенсіонери та інваліди, на думку авторів листа, є безпідставним. Адже фінансування Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг у вигляді цільової надбавки до тарифу на телекомунікаційні послуги має відбуватися саме за рахунок споживачів, в тому числі з уразливих категорій. Та й в світі від практики застосування подібних фондів вже давно відмовилися.

Крім того, розробники законопроекту, на думку авторів листа, не надали жодних аргументів щодо необхідності впровадження в Україні даних законодавчих новацій для забезпечення населення, яке проживає в сільській, гірській місцевості доступу до універсальних послуг.

“За офіційними даними Державної служби статистики України, на 01.04.2012 р. абонентами мобільного зв’язку в Україні були 55943700 чоловік, що значно перевищує чисельність населення України, крім того, 12124600 сімей мають кошти фіксованого телефонного зв’язку зв’язку. За даними Мінтрансзв’язку від 2008 року, в той період тільки в 36 селах України відсутні засоби зв’язку. При таких обставинах вельми сумнівною виглядає аргументація щодо необхідності створення фонду розміром більше 1,5 млрд грн. для фінансування засобів телекомунікацій в кількох віддалених селах “, – сказано в листі.

У будь-якому випадку, впровадження в Україні фонду універсальних послуг має передувати визначення поточного стану рівня забезпеченості населення телекомунікаційними послугами. Такий аналіз повинен стати основою як для встановлення переліку населених пунктів, які вимагають доступу до загальнодоступних послуг, так і для визначення необхідних для цього фінансових ресурсів.

Враховуючи вищесказане, інститути громадянського суспільства, який підтримали даний лист, вважають проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку зі створенням Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг” в запропонованій редакції антисоціальним, недоцільним і неприйнятним для ринку. Просимо Вас не допустити прийняття даного законопроекту “, – йдеться в тексті листа.

Під листом поставили свої підписи голова правління Інтернет Асоціації України Сергій Бойко і віце-президент Українського Союзу промисловців і підприємців віце-президент з питань IT Іван Пєтухов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.