Новини технологій. 12 липня. За минулий час ультрабукам вдалося зайняти мізерну частку світового ринку персональних комп’ютерів.

Ультрабук Intel з сенсорним екраном

Фактичний результат лежить занадто далеко від тих 40%, на які розраховувала Intel, створюючи концепцію ультрабука.

У першій половині 2012 р. на світовий ринок було поставлено близько 500 тис. ультрабуків. Про це виданню CNet повідомив аналітик IDC Джей Чоу (Jay Chou). “Це навіть близько не лежить до того, на що сподівалася Intel», – підкреслив експерт.

Усього за підсумками першої половини 2012 р. на світовий ринок, згідно IDC, було поставлено близько 174 млн персональних комп’ютерів. Intel розраховувала, що за підсумками поточного року ультрабуки займатимуть 40% сегмента ноутбуків.

Ультрабуками Intel стала з середини 2011 р. називати ноутбуки, що відповідають ряду умов: товщина корпусу повинна бути не більше 21 мм, час автономної роботи не менше 5 годин тощо.

Серед інших параметрів: наявність SSD-накопичувача, який би прискорював увімкнення комп’ютера і запуск додатків, і ціна не більше $ 1 тис. Однак ці дві умови стали факультативними і спочатку майже не дотримувалися.

Метою створення нової категорії персональних обчислювальних систем було підвищення інтересу споживачів до ПК, попит на які останнім часом знижується, на тлі розвитку смартфонів і планшетів та інших факторів. При цьому прообразом ультрабука став MacBook, ноутбук компанії Apple в алюмінієвому корпусі компактних розмірів.

На думку Чоу, щоб попит на ультрабуки був більш високим, вендорам необхідно суттєво розширити асортимент моделей вартістю до $ 700. Крім того, експерт вважає, що Windows 7 не дуже вдало підходить ультрабукам в силу своєї “ваговитості”. Чоу розраховує на те, що Windows 8 працюватиме швидше в цілому, що дозволить поліпшити досвід взаємодії.

Також Чоу вважає, що дуже складно повторити успіх Apple, там, де компанія фактично відкриває ринок. “Apple чудово розуміє, як примножити свій успіх, – каже експерт. – Персональні комп’ютери зазвичай перевершують пристрої Apple, за технічними параметрами. Однак з Apple, ви начебто просто маєте двигун трохи краще”.

За матеріалами Сnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.