Новини технології. 9 липня. Різниця в тарифах «Укртелекому» на доступ до інтернету в великих містах і провінції привернула увагу регуляторних органів.

Укртелеком Ого
Щоб домогтися зниження цін в провінції, АМКУ слід розібратися з іншим більш жахливим питанням, – Тріолан

На думку чиновників, дискримінації в умовах підключення українців до мережі в залежності від регіону бути не повинно. Представники операторів радять державі звернути увагу на свавілля місцевої влади – дуже часто доступ до будинку отримує тільки один провайдер за певну плату.

Як повідомив перший заступник голови Антимонопольного комітету Рафаель Кузьмін, відомство почало досліджувати обгрунтованість встановлення різних тарифів на послугу «Укртелекому» «ОГО» (послуга широкосмугового доступу в Інтернет за технологією ADSL) для споживачів різних населених пунктів.

«У разі виявлення ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції комітетом будуть вжиті відповідні заходи», – сказав Кузьмін.

В АМКУ уточнили, що дослідження було розпочато на підставі скарг абонентів з різних регіонів країни на те, що тарифи «Укртелекому» в залежності від місця проживання абонента відрізняються: в провінції вони помітно вище, ніж в обласних і районних центрах.

«Укртелеком» обслуговує за станом на кінець першого кварталу понад 1,4 млн абонентів швидкісного домашнього Інтернету. Це найбільший гравець на цьому ринку, що займає за оцінкою редакції, близько 32%. За даними Держкомстату, станом на кінець 1 кварталу в Україну в цілому налічувалося 4400000 абонентів доступу у всесвітню павутину.

Примітно за останні 7 років компанія постійно знижувала тарифи та доступ до WWW через посилення конкуренції. Аж до кінця 2008 року надання послуг безлімітного інтернету на низькій швидкості в 512 Кбит / сек обходилося в 80 грн в місяць. А доступ на швидкості, яка сьогодні вважається нормою (до 10 Мбіт / сек), вважався преміум-послугою і коштував до 300 грн.

Цікавий також той факт, що АМКУ звернув увагу на тарифи тільки самого великого гравця на ринку. Адже «Укртелеком», швидше, реагував і підлаштовувався під настрій ринку, ніж диктував умови. Так, за останні 5 років у великих містах України з’явилися сотні оптоволоконних мереж, підведених до під’їздів. Ця технологія, на відміну від мідних ліній «Укртелекому», була більш сучасною. Альтернативні оператори почали пропонувати доступ за низькими цінами в розмірі 50-70 грн на місяць на дуже високій швидкості до 100 Мбіт / сек. Що вийшов 2 роки тому на ринок інтернету найбільший мобільний оператор «Київстар» взагалі довів ситуацію до абсурду, запропонувавши інтернет як бонус до стільникового зв’язку.

Проте в невеликих містах конкуренція була слабка, тому що нові гравці порахували не доцільним будівництво інноваційних мереж в них – такі вкладення просто не окупляться. У «Укртелекому» ж ще з часів СРСР у всіх населених пунктах країни була підготовлена інфраструктура. Компанія обслуговує більше 10 млн абонентських ліній фіксованого зв’язку. Відсутність конкурентів дало можливість монополістові утримувати в провінції більш високі ціни.

«Ми не підвищуємо тарифи в регіонах, ми знижуємо тарифи в містах через високу конкуренцію. Я думаю, у нас знайдуться обгрунтування для своїх дій перед АМКУ », – заявив в.о. голова правління «Укртелекому» Ігор Кравець.

Директор київської мережі «Тріолан» Вадим Сидоренко вважає, що в «Укртелекому» є можливість довести регіональні тарифи до рівня міських. Але ось примушувати підприємство це робити, на його думку, не варто, тому що такі дії «пахнуть совком».

««Укртелеком» в минулому році був приватизований і став комерційною структурою. Тепер його завдання – не «творити добро», а заробляти гроші», – зазначає менеджер.

За словами Сидоренка, щоб домогтися зниження цін в провінції, АМКУ слід розібратися з іншим більш жахливим питанням. Місцева влада часто продають ексклюзивне право доступу до будинків окремо взятим гравцям. Це вбиває конкуренцію на корені. Крім того, мерії придумують спеціальні тарифи на оренду місць під обладнання провайдерів на горищах і в підвалах.

«Якщо навести порядок у цій сфері і забезпечити повсюдно доступ у квартири хоча б двох-трьох операторів, через рік розцінки на Інтернет самі б впали», – говорить Сидоренко.

За матеріалами proit

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.