Новини технології. 5 липня. Телекомунікаційна компанія «Укртелеком» розглядає можливість будівництва мережі інтернет за технологією GPON (технологія пасивної оптичної мережі).

Укртелеком
“Укртелеком” активно розглядає проект GPON / FTTH

«Ми дуже активно зараз розглядаємо проект GPON / FTTH. Я думаю, що ми швидше на ньому зупинимося, а не на FTTB. Ми вивчаємо досвід інших країн, зокрема Росії, і вже напрацювали власну базу. Все-таки GPON менш витратний і більш ефективний », – розповів в.о. голови компанії Ігор Кравець.

За його словами, інвестицій в GPON потрібно в рази менше, ніж в FTTB.

«FTTB можна було б запускати, якщо було б чим «завантажити» оптоволокно. А так що по ньому пускати? Інтернет і телебачення? Цього мало. В ідеальному варіанті, коли пускається оптика в кожну квартиру, на її базі можна надавати безліч послуг, той же «розумний дім». Але зараз інтернет «порожній» і його нічим наповнювати», – розповів Кравець.

Що стосується наповнення існуючих каналів зв’язку, Кравець зазначив, що в рамках одного з проектів ведуться переговори з онлайн-кінотеатрами з надання послуг телебачення, «віртуального кінозалу», відео за запитом.

«Набір послуг у нас готовий, але ліцензій поки немає», – заявив він.

У той же час в компанії сподіваються отримати ліцензію на IPTV і альтернативні сервіси, такі як OTT, поки не розглядають.

За матеріалами proІТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.