Новини світу. 19 липня. Заснований Джуліаном Ассанджем ресурс Wikileaks відчуває проблеми з фінансуванням, пише The Wall Street Journal.

wikileaks
У Wikileaks закінчуються гроші

В якості причини названі введені платіжними системами Visa і MasterCard обмеження на пожертви від користувачів.

Якщо не зібрати “мінімум мільйон євро негайно”, через кілька місяців гроші закінчаться, стверджує адміністрація сайту.

До кінця червня на рахунку сайту залишилося менше 100 тис. євро. У грудні 2010 року, незабаром після публікації резонансних документів американського уряду, Wikileaks мав у своєму розпорядженні 800 тис. євро. У 2011 році фінансовий стан ресурсу постійно погіршувався. За першу половину 2012 року було витрачено 246 600 євро, а зібрано всього 32 800.

Щоб обійти перешкоди, створені Visa і MasterCard, французька некомерційна організація “Фонд на захист нейтральності інтернету” завела для сайту рахунок у французькій платіжній системі Carte Bleue, яка асоційована з Visa і MasterCard, але не підлягає прямому регулюванню з їхнього боку. Фонд пропонує всім бажаючим переводити гроші на цей рахунок, обіцяючи “по запиту жертводавця” перевести кошти Wikileaks.

Сам Джуліан Ассандж з червня живе на території посольства Еквадору в Лондоні, очікуючи розгляду своєї заявки на отримання політичного притулку, нагадує видання. Таким чином він планує уникнути екстрадиції до Швеції, де його хочуть допитати у зв’язку із звинуваченнями в згвалтуванні і сексуальних домаганнях. Звинувачення Ассанджу не пред’явлені.

За матеріалами The Wall Street Journal; Переклад Іnopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.