Новини політики. 26 липня. Депутат “БЮТ-Батьківщини” Юрій Ганущак пропонує Верховній Раді ввести обов’язковий іспит на знання української мови при відборі працівників на державну службу.

Держслужбовців можуть заставити складати іспит на знання української мови

Відповідний проект закону про внесення змін до закону “Про державну службу” щодо обов’язкового використання держслужбовцями у публічних виступах державної мови (№11017) він вніс до парламенту 20 липня.

Документом пропонується внести такі зміни до згаданого закону: “Державні службовці під час виконання посадових обов’язків зобов’язані використовувати державну мову. У разі нерозуміння відвідувачем (заявником, тощо) державної мови використовуються послуги перекладача“.

“Публічні виступи, інтерв’ю, заяви, відповіді на питання здійснюються державним службовцем державною мовою. У разі проголошення державними службовцями публічних виступів, заяв, інтерв’ю, надання відповідей не державною мовою, вони вважаються приватною думкою“.

Іспит на знання державної мови є обов’язковим. Рівень володіння державною мовою визначається Кабінетом міністрів України”.

У законопроекті також пропонується визначити, що вияв неповаги до державної мови є дисциплінарним порушенням, так само, як і вияв неповаги до державних символів.

Як відомо, згідно з чинною Конституцією державною мовою в Україні є українська.

Однак уже давно точаться суперечки щодо надання російській мові статусу державної в Україні.

За матеріалами Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.