Новини світу. 19 липня. В Атлантиці біля узбережжя Ірландії знайдені 48 тонн срібних зливків із затонулого британського вантажного судна “Герсоппа” (SS Gairsoppa).

Фірма отримає за свою роботу 80 відсотків знайдених скарбів

Про це в середу, 18 липня, оголосила американська компанія Odyssey Marine Exploration (OMEX), яка спеціалізується на підводних дослідженнях, в тому числі, пошуку скарбів на затонулих судах.

Дорогоцінні зливки знаходяться зараз на зберіганні у Великобританії. Компанія OMEX, яка інвестувала власні гроші в пошуки судна, уклала договір з британським міністерством транспорту. Фірма отримає за свою роботу 80 відсотків знайдених скарбів, що оцінюється в десятки мільйонів доларів, а британська влада – 20 відсотків, зазначає ABC News.

Компанія найближчим часом продовжить дослідження. Імовірно, на даний момент з борту судна піднято тільки 20 відсотків срібла, що знаходиться там. Ця знахідка стала найбільшою, зробленою колись на затонулих судах.

Судно “Герсоппа” затонуло біля берегів Ірландії в лютому 1941 року. Його підбив німецький підводний човен. Під час Другої світової війни британський уряд застрахував приватне вантажне судно за програмою військових ризиків. Після того як судно затонуло, влада виплатила власникам срібла страховку, ставши тим самим новим власником вантажу.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.