Новини культури. 26 липня. Тим, хто не встиг попрощатися з легендарним українським актором Богданом Ступкою в театрі ім. Івана Франка, сьогодні о 21:00 варто відвідати Гостинний двір в Києві.

Подивитись одну з перших картин, в яких знімався знаменитий актор, можна буде сьогодні ввечері на Подолі

Тут можна буде згадати актора ще раз і безкоштовно переглянути один з перших фільмів з його участю – “Білий птах з чорною ознакою”.

Режисер Юрій Іллєнко зняв картину ще в 1970 році. Сюжет, як для радянських часів, – дуже сміливий, якщо не сказати крамольний: трагедія буковинської родини, в якій один із синів був червоноармійцем, а другий – повстанцем УПА. У результаті обидва герої загинули. Богдан Ступка зіграв у фільмі роль Ореста, борця повстанської армії.

Стрічка була показана на 24-му з’їзді Компартії України, після чого партійці заявили, що “більш ганебного фільму взагалі ніколи не робили в Україну”. Незважаючи на це, в 1971 році фільм майже дивом – завдяки першому секретареві ЦК КПУ Петру Шелесту – потрапив на Московський міжнародний кінофестиваль і отримав там гран-прі. В 1972-м картина була нагороджена премією “Срібні сирени” міжнародного кінофестивалю в Сорренто (Італія). Після відставки Шелеста “Білий птах з чорною ознакою” все-таки пішла в архів. Телевізійники почали показувати фільм з 1991 року.

За матеріалами Свідомо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.