Новини України. 6 липня. Незважаючи на те, що закон «Про основи державної мовної політики» офіційно ще не вступив в силу, в мережі Facebook вже розпочався збір підписів за присвоєння англійської мові статусу регіональної в столиці Україні.


Ініціатором просування англійської мови відповідно до норм нового мовного закону був засновник сатиричного сайту Durdom Роман Шрайк.

У перші ж години інтернет-опитування «Чи згодні ви, щоб англійська мова стала офіційною в Києві?» Набрав більше тисячі голосів «за», після чого раніше жартівлива ініціатива прийняла більш формальний вид – були створені бланки підписних листів для звернення до Київради, складені в суворій відповідності з новим мовним законом. Прихильники ініціативи планують поширити їх максимально.

Нагадаємо, згідно з новим законом, мова може бути визнана регіональною в будь-якій області України в разі успішного збору підписів 10% її жителів і більше, причому місцевій раді дається право у виняткових випадках оголосити мову регіональною і при меншому відсотку підтримки.

У разі збору потрібного числа підписів та подання їх до апарату місцевої ради, той зобов’язаний прийняти відповідне рішення протягом 30 днів.

За матеріалами Независимое Бюро Новостей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.