Новини світу. 12 липня. Татуювання стають приводом заборонити в’їзд іноземцям в Сполучені Штати.

До США пускатимуть, якщо у вас немає кримінального тату

Це викликало критику з боку асоціації імміграційних адвокатів, які говорять, що все більшій кількості потенційних іммігрантів відмовляють у видачі посвідки на проживання під цим надуманим приводом.

Чи пов’язаний людина зі злочинним світом? Відповідь на це питання дає поліцейське досьє. Але якщо там ніяких правопорушень не зафіксовано? Тоді співробітник американського консульства вивчає не досьє, а татуювання претендента на вид на проживання. Якщо ця натільний розпис містить зображення або слова, які часто використовують злочинці, то її власник потрапляє під підозру. Відома погана репутація двох театральних масок з написом “Зараз смієшся, потім заплачеш”.

Але, як говорить адвокат Томас Борман, татуювання в останні роки стала популярна не тільки у злочинців, а й серед деякої частини молоді, яка ні в чому не замішана.

“Так, – підтримує колегу інший адвокат Джефф Джозеф, – наша влада ставлять всіх під одну гребінку і така обережність порушує права людини.”

Їм заперечують представники Держдепартаменту: одна татуювання зовсім не є перешкодою для в’їзду в США або для отримання посвідки на проживання.

Виходець з Мексики Гектор Віллалобосу потрапив в США нелегально, але після одруження з американкою отримав право звернутися за отриманням дозволу на проживання. Такі прохання розглядають консульства США в країні, звідки прибула людина. При розгляді його присутність обов’язкова. Для цього Гектор повернувся в Мексику. І тоді консульство зацікавилося його барвистими татуюваннями. Його запитали, чи не полягає він в банді, він відповів – ні, але видати дозвіл на проживання йому не поспішають. Віллалобосу не може повернутися в Америку, де його чекає не тільки дружина, а й троє дітей, які народилися за 6 років їх шлюбу.

Американська асоціація імміграційних адвокатів стверджує, що в занадто широко розкинуті мережа держдепу потрапляє чимало ні в чому не винних людей. Тим не менш, якщо співробітник консульства, якщо бачить підозріле татуювання, він зобов’язаний провести розслідування, заявляє Айра Мелман, представник Федерації за імміграційну реформу, яка виступає за обмеження доступу в США.

Учасники інтернет-форуму, які опинилися в становищі Гектора Віллалобоса, збираються звернутися до суду. Їх адвокати мають намір оскаржити формулювання, через яке постраждали їхні клієнти.

“Держдепартамент має підстави підозрювати, що дана людина пов’язана із злочинними угрупуваннями”.

У 2006 році на цій підставі держдеп відмовив двом претендентам. У 2010 році – вже 82.

За матеріалами Радио Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.