Новини здоров’я. 4 липня. Федеральне управління з контролю якості продовольства і медикаментів США дозволив реалізацію першого в світі експрес-тесту, який в домашніх умовах дозволяє дізнатися, чи заражений людина ВІЛ.

Тест на ВІЛ можна буде придбати без рецепта в аптеках

Продукт, який отримав назву OraQuick, дозволяє виявити антитіла в слині, яка збирається спеціальним тампоном, і дає результат менше ніж за 40 хвилин. Тест можна буде придбати без рецепта в аптеках, магазинах товарів для дому і інтернет-магазинах.

Фахівці вважають, що цей засіб допоможе знизити темпи поширення ВІЛ-інфекції шляхом зміни поведінки людей, які заражені вірусом, але поки не підозрюють про це. Згідно з даними американської статистики, кожен п’ятий носій ВІЛ з майже 1200000 заражених в США не знає про наявність у нього інфекції.

Нагадаємо, згідно зі статистикою ООН, у світі 34 млн осіб є носіями ВІЛ. Близько 75% всіх ВІЛ-інфікованих проживають в Африці та країнах Карибського басейну. На боротьбу з вірусом витрачається багато коштів. Так, наприклад, США збираються до 2014р. виділити до 48 млрд дол на боротьбу зі СНІДом, туберкульозом і малярією в глобальному масштабі.

Перші випадки захворювання на СНІД були зафіксовані тільки в 80-х рр. минулого століття, однак за 30 з невеликим років небезпечним захворюванням були інфіковані мільйони людей.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.