Новини культури. 6 липня. Сьогодні кияни відсвяткують свято Івана Купала у Національному музеї народної архітектури та побуту України у с. Пирогів з 17-00 до 22.00 год.

Сьогодні у Пирогово плестимуть вінки, водитимуть хороводи та шукатимуть папороть

Для гостей свята відтворять традиційні народні обрядодійства: вінкоплетіння, урочисте запалення вогню, пускання вінків на воду, водіння хороводів.

Серед гостей музею будуть проведені конкурси: перша купальська красуня; кращий купальський вінок.

Переможці отримають призи.

Гостей чекають фольклорні колективи та народні танці.

Нагадаємо, Івана Купала – традиційне свято, яке відзначається християнами східного обряду в Україні, Білорусі, Росії в ніч на 7 липня, тобто на ніч з 23 на 24 червня за старим стилем. Історично це був день літнього сонцевороту (сонцестояння — орієнтовно 20-22 червня), який відзначався язичниками.

Особливо загадковими були розповіді про цвітіння папороті в ніч на Купала. Для того, щоб це побачити, слід було вночі піти до куща папороті, розіслати під ним полотно (рушник), на якому святили паску, освяченим у церві ножем обвести навколо себе, покропити рослину свяченою водою й прочитати молитву. Тоді нечиста сила буде намагатися прогнати й налякати чоловіка (вітер, шум, кидає каміння й пруття), але не зможе подолати окреслене коло, тому не слід боятися. А опівночі папороть розцвітає світлою жариною й падає в полотно, тому його слід одразу ж згорнути й сховати за пазуху. Такий сміливець набуває можливості бачити, як переходять із місця на місце дерева, розуміти мову птахів, тварин, рослин і дерев, зможе відшукати заховані в землі скарби і заволодіти ними.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.