Новини світу. 12 липня. Парламент Молдавії офіційно засудив комуністичний режим і заборонив комуністичну символіку.

Символами ПКРМ є серп і молот, а також розкрита книга

Відповідний законопроект був прийнятий на засіданні 12 липня.

За нього проголосували 53 депутати від правлячої коаліції, а також незалежний депутат Міхай Годя. Проти голосували представники опозиційної Партії комуністів республіки Молдова, а також депутати від Партії соціалістів і представники депутатської групи під керівництвом Вадима Мішина (недавно вийшли з компартії, але при цьому залишилися в опозиції).

Законопроект був запропонований Ліберальною партією Молдови (однієї з партій, що входять в правлячу коаліцію). Він заснований на роботі комісії з вивчення “тоталітарного комуністичного режиму”, створеної в 2010 році.

Документ «засуджує тоталітарний комуністичний режим в Молдавській РСР, який скоїв злочини проти людства, а також дії всіх осіб, які брали участь у скоєнні злочинів комуністичного режиму”.

Крім того, законопроект забороняє використовувати на території республіки комуністичні символи (як приклад згадані серп і молот). При цьому уточнюється, що заборона поширюється тільки на використання цієї символіки в політичних цілях. Також заборонено “пропагувати тоталітарні ідеології“.

У Молдові при владі перебуває ліберально-демократична коаліція, що складається з кількох партій. Найбільшою опозиційною партією є Партія комуністів республіки Молдова, очолювана колишнім президентом Володимиром Вороніним. Символами ПКРМ є серп і молот, а також розкрита книга.

Для того, щоб вступити в силу, закон про заборону комуністичної символіки повинен ще пройти затвердження у президента. Правда, навіть якщо глава республіки поверне документ до парламенту, депутати можуть прийняти його повторно (і в цьому випадку президент буде зобов’язаний його підписати).

Проти нинішнього рішення парламенту Молдавії виступила фракція КПРФ в російській Держдумі. Відповідну заяву вона має намір направити керівництву республіки.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.