Новини України. 4 липня. Будівельники за допомогою спецтехніки розпочали демонтаж 16-метрової колони з фігурою сокола на ній.

“Сокола” прибирають через низьку естетичну вартість і невідповідність планам реконструкції площі

Цей пам’ятний знак на честь Незалежності України було встановлено на площі Рози Люксембург з нагоди святкування 10-річчя новітньої української державності в 2001 році.

“Подивіться на цей пам’ятник – навколо самі машини, жодної людини. Це не тільки сьогодні, а протягом 10 років. Тільки раз на рік, на День Незалежності чиновники приходять класти вінки. А все тому, що пішоходам сюди важко дістатися. Пам’ятник стоїть на острові. Для того, щоб до нього дійти, потрібно подолати серйозну транспортну магістраль”, – критикує розташування монументу головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький.

Це – не єдиний закид фахівця меморіальному знакові.

“Це один з найневдаліших наших пам’ятників. Неграмотний. Колона занадто тонка, вона не тримає конструкцію. Птах. Я розумію, що планувався сокіл. Але коли я підходжу до площі, у мене повна ілюзія, що це повалений німецький орел. Наш сокіл символізує незалежну Україну, а вийшов агресивним“, – мотивує свою думку архітектор.

Дісталося й фігурі дівчинки, що знаходиться у підніжжя монументу.

Дівчинка на рівні роботи студентів другого курсу скульптурного відділення. Не можна ставити скульптуру в масштабі один до одного. Ця дівчинка виглядала безглуздо. Це була просто помилка. Минає час – хороші пам’ятники залишаються, а некрасиві – ні”, – підсумував свої спостереження Чечельницький.

Експерт міської влади відзначив, що пам’ятник демонтують, бо він не вписується в новий план транспортної розв’язки площі.

“Подивіться – жодної лавки. Ця площа не працює. У проекті перепланування транспортної системи міста ця площа вже не буде такою острівною. Її реконструкцію ми почали з демонтажу пам’ятника. В нове планування площі він не вписується”, – розповів архітектор.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.