Новини світу. 14 липня. У Франції відзначається День взяття Бастилії.

Сьогодні святкується щось велике для кожного француза, світле, радісне і патріотичне

Облога і взяття Бастилії – одна з найбільш грандіозних подій в історії людства. Вона стало символом досягнутого революційним шляхом політичного визволення.

Мабуть, навіть зустріч Нового року не зрівняється з тим, що відбувається в Парижі 14 липня. Як відомо, Велика французька революція почалася зі збройного захоплення повсталими парижанами грізної і ненависної в’язниці-фортеці Бастилії цього дня 1789 року. Однак більшість тріумфуючого народу сьогодні вже не ставиться до цього свята як революційного. Їм вже не важливо, що і як відбулося 200 з гаком років тому. Святкується щось велике для кожного француза, світле, радісне і патріотичне.

Офіційна програма святкування передбачає серію балів: бали пожежників, Великий бал у саду Тюїльрі. У сам День узяття Бастилії проходить урочистий військовий парад на Єлисейських полях. Парад починається вранці з Етуаль і рухається в бік Лувру, приймає його президент Франції.

На площі Конкорд, навпроти знаменитої Тріумфальної арки, споруджені спеціальні місця для глядачів. Фіналом свята стає салют і феєрверк біля Ейфелевої вежі і на Марсових полях. Ця піротехнічна вистава починається, зазвичай, о 21:00.

Незважаючи на дещо скромну офіційну програму святкувань, по всьому місту – в дискотеках, барах, нічних клубах, в будинках і просто на вулицях – проходять безперервні вечірки. Зараз на місці Бастилії велике транспортне коло – розв’язка з Колоною Бастилії в центрі.

За матеріалами Росбалт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.