Новини світу. 5 липня. За перші шість місяців 2012 року в Європі набрали чинності десятки як місцевих, так і загальноєвропейських змін, що безпосередньо стосуються туристів.

Туристам варто серйозніше ставитися до законів у Європі

Зіткнутися з проблемами з законом тепер можуть навіть бувалі мандрівники. Журнал EUROMAG склав список найважливіших змін у європейських країнах за останні півроку, що стосуються не лише місцевих мешканців, а й мандрівників.

Основні зміни стосуються автомобілістів. Наприклад, з 1 липня у Франції кожен водій повинен мати у транспортному засобі алкотестер. Правда, поки за його відсутність поліцейський лише помахає пальцем, але з 1 листопада буде стягуватися штраф у розмірі 11 євро.

Одноразовий тест коштує 1,5 євро, а якісний електронний пристрій – від 100 євро. Французька поліція визнає тільки тести з маркуванням NF.

А в сусідній Німеччині введені в 2008 року «екологічні зони», де заборонено проїзд на автомобілі, значно розшили. Тільки автомобіль зі спеціальним екологічним знаком – зеленим, жовтим або червоним – може проїжджати в цих зонах. Водіям рекомендується заздалегідь запастися такими наклейками перш, ніж відвідувати країну.

З січня 2012 року водії, що потрапили в пробку в Австрії повинні утворювати в центрі дороги шлях для машин швидкої допомоги. Перебудуватися подібним чином необхідно відразу ж з моменту утворення затору на дорозі.

А в Греції вступив в силу закон, що забороняє палити в автомобілі, якщо в салоні знаходиться дитина молодше 12 років. Порушникам загрожують штрафи до 1500 євро, якщо водій слід на власному автомобілі, і до 3000, якщо громадянин закурить в автобусі або таксі. Крім того, порушенням стало провезення каністри з бензином в багажнику.

Варто відзначити, що крім нововведень, є закони, про які просто забувають. Наприклад, в Люксембурзі вже давно діє закон, за яким обов’язкове крісло безпеки в автомобілі для дітей до 17 років. Це правило діє тільки доти, поки дитина або молода людина не перевищує в рості 1,5 метра.

Проте зміни в законах стосувалися не тільки автомобілістів. З 1 квітня в Ніцці вступив в дію указ про заборону розпивання спиртних напоїв на пляжах і в публічних місцях. Мер Ніцци Крістіан Естрозі оголосив про введення сухого закону на території міського пляжу, в громадських місцях і в парках в центрі міста. Заборона на розпивання спиртного буде діяти з 20 до 5 години за місцевим часом.

Крім того, на території знаменитого La Plage du Centenaire в Ніцці тепер заборонено курити з 9 до 20 години. Штраф – 35 євро. Під заборону потрапила не вся прибережна зона, а лише близько сотні метрів, відведених під громадський пляж, що розташований навпроти саду Альбера I.

У Болгарії з 1 червня заборонено курити у всіх закритих громадських закладах, включаючи бари, ресторани, готелі. За словами міністра охорони здоров’я Десіслава Атанасова, штраф за порушення заборони на куріння складе від 50 до 10 тисяч левів (25 – 5000 євро).

15 липня в Іспанії набирає чинності закон, згідно з яким за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях буде накладатися штраф у розмірі від 500 до 1100 євро. При цьому, сума штрафу для неповнолітніх складе 500 євро, для осіб старше 18 років – не менше 600 євро. Якщо порушник протягом останніх шести місяців повторно був визнаний винним за розпивання спиртних напоїв, штраф зросте на 500 євро за кожне порушення.

Щоб побороти пияцтво і бруд на пляжах іспанської Майорки, влада острова ввела штраф, який може досягати 300 євро за залишення сміття на території пляжу і до 3000 євро за пияцтво на пляжі. Крім того, з 2011 року заборонено курити в барах і ресторанах країни. Деякі курортні міста поширили цю заборону і на пляжі.

Міністр охорони здоров’я Ірландії Джеймс Рейллі повідомив, що вводиться заборона на куріння в парках, на пляжах і в зонах відпочинку, а також в машині, якщо в ній знаходяться неповнолітні. Раніше в Ірландії вже було заборонено курити на робочих місцях, у кафе та ресторанах.

На площах в історичному центрі столиці Італії, що представляє особливу історичну, художню та культурну цінність, забороняється розташовуватися з килимком або підстилкою і зупинятися для прийому їжі або розпиття напоїв. Заборона поширюється на площу Іспанії, площу Навона, Кампо-дей-Фьорі, площу Святого Петра, площу Ротонди, а також і на всі площі історичного центру, що представляють культурну цінність. Якщо порушувача застануть на місці злочину, йому загрожує штраф в розмірі від 25 до 500 євро.

На вулицях столиці Хорватії заборонили пити пиво. Порушникам загрожує штраф від 5 – 150 євро.

Тим часом, з 2012 року на території всього Європейського союзу стало простіше подорожувати з домашніми тваринами за умови, що тварина щеплена від сказу і забезпечена електронним чипом. Таким методом тварина може подорожувати з господарем у Великобританії, Ірландії та на Мальті. Відтепер не потрібно проходити тест на наявність антитіл або піддавати тварину лікуванню проти кліщів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.