Новини політики. 12 липня. Київським студентам в обмін на проходження медичного огляду пропонують виступити проти законопроекту про основи мовної політики.

Вадим Колесніченко
Замість медогляду хірург запропонувала підписатися в заяві проти ухвалення законопроекту, – Колесніченко

Про це заявив один з авторів законопроекту, народний депутат України (Партія регіонів) Вадим Колесніченко.

“Нещодавно студенти розповіли мені про один цікавий випадок. Як відомо, перед вступом до магістратури або спеціалістури кожен абітурієнт повинен оформити медичну довідку № 086-у, тобто пройти обхід всіх основних лікарів. Більшість вступників у київські вузи отримують цю довідку в єдиній студентській поліклініці міста Києва, яка знаходиться біля НТУУ КПІ”, – повідомив Колесніченко.

За словами політика, під час огляду студенти, які отримали диплом бакалавра в цьому році, піддалися шантажу.

“Зокрема, хірург поліклініки взагалі не проводила огляд. Замість нього вона запропонувала підписатися в заяві проти ухвалення законопроекту «Про основи державної мовної політики». При цьому, поділилися студенти, вона натякнула: якщо підпис поставлений не буде – огляд та отримання довідки можуть затягнутися”, – додав Вадим Колесніченко.

Він також підкреслив, що подібна ситуація повторилася і в кабінетах інших лікарів.

«Практично у всіх кабінетах лікарів, які відвідали абітурієнти, повторювалася та сама історія. Причому, за словами очевидців, всі лікарі розмовляли чистою російською мовою і, дивлячись на деяких з них, складалося враження, що вони не поділяють ідею збору підписів і діють «під тиском», – резюмував регіонал.

Відзначимо, будь-яких документальних підтверджень шантажу Вадим Колесніченко не надав.

Нагадаємо, у Києві під Українським домом з 3 липня триває акція на підтримку української мови і проти прийняття мовного законопроекту.

Активісти, які оголосили безстрокову голодовку, заборонили використовувати під Укрдомом символіку якої б то не було політичної сили.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.