Новини світу. 23 липня. Сорочка лідера індіанського племені не-перси Вождя Джозефа продана за 877,5 тисячі доларів на аукціоні Coeur d’Alene, що пройшов у штаті Невада (США).

Портрет Вождя Джозефа 1878 року

На торги була виставлена так звана “військова сорочка”, яку індіанці, в тому числі і Вождь Джозеф, одягали лише в особливих випадках. Особливу цінність лоту додавав той факт, що саме в цій сорочці Вождь Джозеф зображений на ранній його фотографії, зробленій в 1877 році, а також на портреті, написаному в 1878 році. Пізніше портрет Вождя Джозефа пошта США помістила на штамп для гасіння марок.

Організатори аукціону планували виручити за сорочку, названу ними найціннішим артефактом індіанців, від 800 тис до 1,2 млн доларів. Вождь Джозеф, що народився в 1840 році і помер в 1904 році, вважається одним з найбільших військових ватажків індіанців Північної Америки.

Найдорожчим лотом минулого аукціону, що спеціалізується на предметах, пов’язаних з “Диким Заходом”, стала картина “Scout’s Report” (“Доповідь розвідника”) Говарда Терпнінга, що пішла з молотка за 994,5 тисячі доларів.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.