Новини культури. 10 липня. Сьогодні відзначається День військової слави Росії – День перемоги російської армії під командуванням Петра Першого над шведами в Полтавській битві (1709 рік).

Сьогодні відзначається 303 річниця перемоги у Полтавській битві

Цей день відзначається відповідно до Федерального закону від 13 березня 1995 року № 32-ФЗ “Про дні військової слави (переможних днях) Росії”.

Полтавська битва – вирішальний епізод Великої Північної війни, відбулася 1709 року. У ній брали участь російська армія Петра I і шведська армія Карла XII.

Після того, як Петро I відвоював у Карла XII Лівонію і заснував нове місто-фортецю Санкт-Петербург, Карл ухвалив рішення атакувати центральну Росію із захопленням Москви. Несприятливі кліматичні умови завадили в цьому Карлу, який повів свою армію на Москву з півдня, через Україну. До того моменту, коли армія Карла підійшла до Полтави, Карл був поранений, втратив третину армії, його тили були атаковані козаками і калмиками.

(30 квітня) 11 травня 1709 року шведські війська, що вторглися на територію Росії, почали облогу Полтави. Її гарнізон у складі 4200 солдатів і 2600 озброєних городян під керівництвом полковника Келіна успішно відбив ряд штурмів. Наприкінці травня до Полтави підійшли головні сили російської армії на чолі з Петром. Вони розташувалися на протилежному від Полтави лівому березі річки Ворскли. Після того, як (27 червня) 8 липня на військовій раді Петро I зважився на генеральний бій, в цей же день передовий загін російських військ форсував Ворсклу північніше від Полтави, біля села Петрівка, забезпечивши можливість переправи всієї армії.

У результаті Полтавської битви армія короля Карла XII перестала існувати. Сам король сховався на території Османської імперії. Рішуча перемога росіян привела до перелому в Північній війні на користь Росії і поклала кінець пануванню Швеції як головної військової сили в Європі.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.