Новини світу. 18 листопада. У 2009 році Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію, яка проголошує “Міжнародним днем Нельсона Мандели” (Nelson Mandela International Day) 18 липня – дату його народження – в знак визнання внеску південноафриканського лідера в справу миру та боротьби за свободу.

18 липня – Міжнародний день Нельсона Мандели

Один з найвідоміших борців з режимом апартеїду (расової дискримінації) в Південній Африці, колишній президент ПАР Нельсон Мандела (Nelson Mandela) народився 18 липня 1918 поблизу Умтата (Східна Капська провінція Південної Африки).

При народженні Мандела, один з 13 дітей вождя племені Тембо, отримав ім’я Роліхлахла, що означає “обриває гілки дерев”, а в перекладі з образного місцевої мови – непосида, баламут, порушник спокою. Але вчителю у школі було важко вимовляти це ім’я, і він став називати його Нельсоном – на честь британського адмірала.

У 2011 році Нельсон Мандела очолив список світових лідерів з бездоганною репутацією за підсумками дослідження, проведеного компанією Reputation Institute, в якому взяли участь більше 50 000 чоловік з 25 країн світу.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.