Новини політики. 12 липня. Сьогодні в Лівадійському палаці у Ялті відбудеться зустріч Віктора Януковича та Володимира Путіна.

Як очікується, Керченську протоку розділять за “російською версією”

Експерти очікують, що президенти нарешті вирішать територіальну суперечку щодо делімітації кордону через Керченську протоку в Чорному морі.

За неофіційною інформацією, в тексті документа буде закріплена російська версія делімітації кордонів.

А саме: на українській території залишиться острів Тузла і судноплавний Керч-Єнікальський канал. При цьому обидві країни будуть спільно його використовувати. Українська позиція в територіальній суперечці досі полягала у збереженні кордонів, які були встановлені ще при колишньому Радянському Союзі.

“У документі, який, можливо, підпишуть президенти, закріплений “російський” варіант делімітації кордонів. Наша позиція була – прирівняти адміністративні кордони, які були між Україною і Росією, як республік у складі колишнього СРСР, до державних кордонів двох незалежних держав. При такому підході Україна отримувала б і в Азовському морі, і в Керченській протоці більшу частину територій”, – пояснив завідувач відділенням проблем європейської інтеграції Національного інституту стратегічних досліджень Павло Рудяков.

Крім того, в угоді розділена нафтогазоносна структура Палласа в Чорному морі. Розвідка та видобуток вуглеводнів на цій території будуть також спільні. Підписання угоди про розмежування Керченської протоки по “російською схемою” може відбитися, на думку експертів, на формуванні ціни на газ для України.

“Йдучи на поступки Росії при підписанні угоди про делімітацію кордонів у Чорному морі, українська влада має намір отримати знижку на російський газ. При правильному проведенні переговорів ми можемо вийти переможцями в цій конфліктній ситуації”, – вважає глава ради директорів Інституту політичних та соціологічних досліджень Володимир Бондаренко.

За матеріалами Комсомольська правда в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.