Новини світу. 13 липня. Сьогодні – п’ятниця, 13-е, день, коли страх зробити щось не так перетворюється на фобію.

Сьогодні тим, хто вірить у погану дію п’ятниці, 13-го, краще залишитись вдома

У науковому світі – параскавідекатріафобія.

До кінця ХIХ століття про такі нещасливі дні навіть ніхто не знав, поки англійський журналіст написав про смерть композитора, який боявся п’ятниці і 13-го числа і помер саме в цей день. Вперше зв’язала їх газета «New York Times», яка в 1908 році опублікувала замітку з підзаголовком «П’ятниця 13-е не лякає сенатора Оуена».

За сформованими вже стереотипам, сьогоднішній день приносить більше нещасть, ніж звичайні дні п’ятниць або 13-ті числа місяців. Встановлено, що в цей день кількість ДТП зростає, в лікарнях стає більше пацієнтів, підвищується навіть ймовірність катаклізмів.

Люди, які страждають параскавідекатріафобією, впевнені, що саме сьогодні, переходячи дорогу на пішохідному переході їх все одно можуть збити, причому одночасно іномарка, маршрутка і велосипедист на додачу.

До речі, деякі «великі уми сучасності» справді знайшли зв’язок між п’ятницею, 13-го і численними неприємностями. Для деяких людей, вважають вони, в цей день краще взагалі залишитися вдома, щоб уникнути «хіба мало там чого».

Нагадаємо, що сьогодні Печерський районний суд Києва продовжить розгляд кримінальної справи екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Подивимося, чи відносяться до нього ці застереження науковців.

За матеріалами ГолосUA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.