Новини шоу-бізу. 31 липня. Сьогодні легенда радянської естради, народна артистка СРСР Едіта П’єха відзначає відразу два ювілеї: своє 75-річчя і 55-річчя творчої діяльності.

Едіті П’єсі виповнилося 75 років

На честь знаменного дня співачка виступить на сцені концертного залу Жовтневий в Санкт-Петербурзі.

З ювілеєм співачку привітали президент РФ Володимир Путін, прем’єр-міністр Дмитро Медведєв і мер Москви Сергій Собянін.

“На вітчизняній естраді Ви займаєте особливе, належне Вашій таланту, місце. Унікальний по красі голос, неповторна манера виконання, чарівність і артистизм принесли Вам велике, заслужене визнання. Своєю творчістю Ви даруєте людям радість зустрічі з справжнім мистецтвом, і кожне Ваше виступ стає яскравим , незабутнім святом для численних і відданих шанувальників Вашого таланту”, – йдеться у вітальній телеграмі Путіна.

“Прекрасні вокальні дані, яскрава індивідуальність, талант драматичної актриси дозволили Вам стати зіркою вітчизняної естради. Вашим голосом, без перебільшення, “озвучена” ціла епоха в житті країни. Своїм мистецтвом Ви будите в людях добрі і світлі почуття. І тому кожна зустріч з Вами – це свято для численних шанувальників, які щиро люблять Вас”, – зазначив Медведєв.

“Протягом десятиліть Ви вносите величезний вклад у розвиток російського пісенного мистецтва, щедро даруєте свій талант, тепло душі і серця мільйонів слухачів в нашій країні і за кордоном. Ваша блискуча творчість була відзначена нагородами найпрестижніших національних та міжнародних конкурсів”, – йдеться у вітальній телеграмі від імені мера Москви.

Едіт-Марі П’єха народилася 31 липня 1937 року в шахтарському містечку Нуаель-су-Ланс на півночі Франції в польській родині. Батько майбутньої співачки, Станіслав П’єха, помер в 1941 році від силікозу, після чого сім’я переїхала до Польщі.
У 1955 році Едіта П’єха отримала направлення на навчання в СРСР і вибрала місто Ленінград. У Північній столиці вона поступила в Ленінградський державний університет ім. Жданова на відділення психології філософського факультету.

Дебют співачки відбувся в новорічну ніч з 1955 на 1956 рік у Голубом (Малому) залі Консерваторії. Едіта виконала жартівливу польську пісню “Червоний автобус” і виходила на біс чотири рази. Буквально на наступний день про П’єху дізнався весь Ленінград.

Однак сама Едіта П’єха початок творчої діяльності відраховує з осені 1957 року, коли, після перемоги на VI Всесвітньому фестивалі молоді і студентів у Москві, вона вперше побачила своє ім’я на афіші.

Перші пластинки народна артистка СРСР Едіта П’єха записала в 1956 році. На Всесоюзній фірмі грамзапису Мелодія вона випустила більше 20 дисків-гігантів, пісні з яких увійшли в золотий фонд вітчизняної естради: Величезне небо, Місто дитинства, Вінок Дунаю, Стань таким, Наш сусід, Край березовий та інші. Загальний тираж платівок співачки досяг десятків мільйонів примірників, за рекордні тиражі грамзаписів Едіта П’єха була удостоєна золотого диска на міжнародній музичному ярмарку MIDEM в Канні (Франція).

У 1964 році П’єха дебютувала в ролі співачки в музичному фільмі-ревю режисера Романа Тихомирова Коли пісня не кінчається. Вона знялася в кінофільмах Доля резидента (1968), Невиправний брехун (1974), Діаманти для диктатури пролетаріату (1975).

Співачка має безліч урядових і неурядових нагород і титулів СРСР, Росії, інших держав, в тому числі орден Трудового Червоного Прапора, орден Дружби народів, орден За заслуги перед Вітчизною IV (1997) і III (2007) ступеня, французький орден За зміцнення миру мистецтвом , орден Дружби Афганістану і медаль Воїн-інтернаціоналіст (за концертні виступи в Афганістані перед солдатами і в госпіталях з 1979 по 1988 рік), почесний титул Пані пісня (Куба) та інші.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.