Новини України. 6 липня. У 1912 на Бессарабці у стилі українського модерну збудовано Бессарабський критий ринок з торговельною площею 2896 кв. м.

Ідея створення будівлі ринку з’явилася ще в 1873 році

При будівництві використовувалися новітні для того часу конструкції.

Бессарабський ринок – перший критий ринок на території Києва.

Ідея створення будівлі критого ринку в столиці, де знаходилися б всі необхідні служби, з’явилася ще в 1873 році. Але остаточне рішення про його зведенні прийняли тільки лише в 1907 році. Довгі роки пішли спочатку на конкурс проектів критого ринку, а потім на збір грошових коштів на саме будівництво, які виділив у своєму заповіті київський благодійник Лазар Бродський. Він пішов з життя в 1904 році, залишивши після себе заповіт. У ньому говорило про те, що благодійник дарує півмільйона рублів на будівництво критого ринку, при одному лише умови. Частина чистого щорічного доходу, одержуваного від здачі приміщень і торгових павільйонів в оренду, буде йти на благодійні цілі, а точніше на утримання будинків, побудованих за життя капіталіста Бродського на його ж гроші. До них належали: єврейська лікарня, ремісниче училище і Бактеріологічний інститут.

За підсумками конкурсу першою премією був удостоєний проект Генріха Гая. Цей талановитий архітектор уже мав досвід проектування критого ринку. За його розробками був побудований подібний ринок у Варшаві. Оформленням фасаду ринку зайнялися учні Київського художнього училища. До цього дня створені ними композиції: «Селяни з волами», «Молочниця», що летять гуси на кованих воротах, голови биків, риби й рибальські мережі прикрашають не тільки саму будівлю ринку, але і цю частину Києва.

Головну будівлю критого ринку на Бессарабській площі побудували із застосуванням найсучасніших на той період часу технологій, а також з урахуванням усіх передових досягнень в галузі інженерії. 3 липня 1912 будівлю освятили. У короткі терміни ринок перетворився на надприбуткове підприємство столиці. Міська скарбниця поповнювалася грошима, які приносили не тільки доходи від оренди торгових місць, а й з магазинів, а також ресторану, які були розміщені в будівлі ринку.

Ринок є комунальним підприємством і розташований на Бессарабській площі,2.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.