Новини здоров’я. 6 липня. Дослідникам зі Швеції вдалося отримати метод, за допомогою якого можна визначити сепсис з аналізу слини.

Обстежити слину набагато простіше, ніж робити аналіз крові

Сепсис – це дуже важке захворювання. Воно розвивається через бактерії або грибки, що потрапляють в кров.

Захворювання протікає повільно, але важко, досі не було випадків швидкого одужання. Незважаючи на те, що нинішня медицина має більше можливостей для лікування, сепсис все ще не піддається швидкому лікуванню, кількість летальних випадків все ще на високому рівні. Проте лікарі запевняють, що чим раніше провести діагностику організму, тим більше у людини шансів на одужання.

Сьогодні діагностика сепсису не завжди буває ефективною, та й до того ж забирає багато часу. Але, вченим зі Швеції все ж таки вдалося знайти ефективний метод дослідження. Він повинен допомогти визначати захворювання досить швидко, що допоможе врятувати багатьох людей.

Для діагностики сепсису було запропоновано використовувати білок suPAR, оскільки було з’ясовано, що цього білка в слині в десять разів більше, ніж у крові. Не секрет, що слина відображає склад крові, а її обстежити набагато простіше, ніж робити аналіз крові. Саме з цієї причини було вирішено проводити діагностику бактерій по слині.

Крім того, в ході досліджень вчені з’ясували, що за концентрацією білка suPAR в слині можна виявляти й інші тяжкі захворювання, наприклад, рак і цукровий діабет. Так, діагностика слини допоможе у профілактиці та лікуванні різних захворювань на ранніх етапах.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.