Новини світу. 9 липня. Московський аеропорт “Шереметьєво” з 1 серпня зможе приймати найбільший в світі пасажирський літак – аеробус A380.

“Шереметьєво” прийматиме A380

Для допуску до прийому і експлуатації найбільшого авіалайнера до аеропортів пред’являються підвищені вимоги. Це обумовлено великими для цивільних літаків габаритами A380, який віднесений до категорії 4F (найбільші повітряні судна).

До аеропортів пред’являються підвищені вимоги по міцності злітно-посадкової смуги та руліжних доріжок, а також наявність необхідних стоянок повітряних суден. Крім того, перевірялися аеронавігаційні послуги, технічне постачання та спецтранспорт “Шереметьєво”.

До цього приймати A380 в Росії могли тільки “Домодєдово” і новосибірський “Толмачево”. У березні московський “Внуково” прийняв один з Airbus А380. Про наявність сертифіката на постійний прийом такого лайнера в аеропорту не повідомлялося.

Airbus А380 виробляє європейський концерн EADS. В даний час в світі експлуатується менше сотні таких літаків. Вартість одного лайнера складає близько 400 мільйонів євро, але при цьому він вважається одним із самих економічних за витратами палива на кожного пасажира.

Довжина суперлайнера А380 становить 73 метри, висота – 24,1 метра, а розмах крила – 79,8 метра. Літак вміщує 10 рядів крісел. Максимально допустима кількість пасажирів складає 853, що майже вдвічі перевищує показники Boeing-747.

До Росії А380 здійснив усього три польоти, але з 1 грудня 2012 авіакомпанія Emirates запустить регулярні рейси цього лайнера з московського “Домодєдово” в Дубай.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.