Новини України. 5 липня. Близько двох тисяч гірників Донбасу відправилися з міста Брянка (Луганська область) до Києва пішки, щоб вимагати від уряду розв’язання проблеми шахтарів.

Приводом для проведення Сходу стало порушення норм Гірничого закону

Як повідомив глава координаційної Ради шахтарських інвалідських, ветеранських організацій України Юрій Хохлов, таке рішення було ухвалене на Вседонбаському сході громадян, на 4 липня у Брянку зібралися шахтарі Луганської, Донецької і Дніпропетровської областей.

За словами Хохлова, приводом для проведення Сходу стало порушення норм Гірничого закону в частині постачання вугіллям пенсіонерів закритих шахт.

Так, у Луганській області за минулі роки гірникам-пенсіонерам не довезли 130 тисяч тон вугілля. При цьому, норма призначеного палива постійно знижується: замість 5,9 т на рік шахтарям пропонують лише 3,1 т.

Хохлов також повідомив, що основна вимога учасників Сходу: кожна шахтарська сім’я повинна одержувати, як передбачено законом, 5,9 т вугілля щороку.
Крім того серед вимог ліквідувати розподіл регресників на тих, хто працював на ліквідованих і на звичайних шахтах. А також повернути шахтарські пільги шахтобудівникам, шахтопрохідникам, рятувальникам.

Учасники Сходу ухвалили рішення про початок безстрокової акції протесту до повного задоволення вимог. У Києві пообіцяли бути до Дня шахтаря.

За матеріалами Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.