Новини політики. 20 липня. Україна повинна продемонструвати політичну волю, щоб прискорити процес євроінтеграції.

Після 2010 року ми отримуємо повідомлення про погіршення свободи слова в Україні, – Баррозу

Про це в інтерв’ю центру Разумкова сказали президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу і Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.

«Перспективи відносин ЄС-Україна могли б бути дуже хорошими. Але, на жаль, ми зараз переживаємо дуже складний момент, і ключ до руху вперед у наших відносинах знаходиться в Києві, не в Брюсселі », – сказали представники ЄС.

Вони відзначили, що парафування Угоди про асоціацію з ЄС свідчить про те, що Євросоюз готовий говорити з Україною про євроінтеграцію. У той же час Баррозу і Ештон відзначають, що в Україні зараз немає того «фундаменту цінностей», який необхідний для політичної асоціації.

«Україна повинна продемонструвати політичну волю, здійснивши чіткі і конкретні кроки, щоб переламати негативні тенденції, які ми спостерігаємо з 2010 року», – додали Баррозу і Ештон.

Керівники ЄС окремо наголосили, що Євросоюз всіляко підтримує українські реформи у напрямку дієвої демократії, яка керується принципом верховенства права і динамічною ринковою економікою.

При цьому вони відзначають, що «розвиток подій в Україні викликає серйозну стурбованість».

«Після 2010 року ми постійно отримуємо повідомлення про погіршення свободи слова і зібрань», – зазначили Баррозу та Ештон.

Нагадаємо, 19 липня в Брюсселі був парафований текст угоди про ЗВТ між Україною та ЄС.

За матеріалами Независимое Бюро Новостей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.