Новини технології. 10 липня. Сьогодні за рішенням спільноти, сайт російськомовної Вікіпедії на добу припинив роботу за основним профілем (надання вільної інформації російською мовою).

Сьогоднішня головна сторінка в російськомовній Вікіпедії

Таким чином Вікіпедія висловлює протест проти цензури в Інтернеті і дає користувачам можливість відчути, якою буде в мережі без вільних знань. Така поведінка найбільшої російськомовної мережевої енциклопедії пов’язано з тим, що сьогодні в Державній Думі Російської Федерації обговорюється законопроект № 89417-6.

Цей законопроект містить поправки до закону “Про інформацію”, які, фактично, вводять в Росії Інтернет-цензуру, дозволяючи в позасудовому порядку блокувати сайти та IP-адреси з якогось списку, за аналогією з китайським “Золотим щитом”. Нагадаємо, що зараз в Росії блокування сайтів і IP-адрес за законом можливе тільки за рішенням суду, як це прийнято в цивілізованих країнах.

На даний момент законопроект ще не прийнятий, і є ймовірність, що Дума його відхилить, і тим самим врятує країну від ганьби перед всією Інтернет-спільнотою.

За матеріалами ferra

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.