Новини політики. 11 липня. Компанія «Російські залізниці» запропонувала перенести російсько-український кордон, щоб зберегти контроль над ділянкою залізничної гілки, довжиною близько 30 км.

кордон
Росія і Україна підписали договір про кордон в 2003 році, угода про демаркацію кордонів вступила в силу в 2010 році

Компанією розроблений відповідний проект міжурядової угоди, за сприяння залізничної монополії йдуть переговори між РФ і Україною.

Мова йде про ділянку на кордоні Ростовської (Росія) і Луганської (Україна) областей. Ця гілка експлуатується Південно-Східною і Північно-Кавказькою залізницями РЖД. Протягом 30 кілометрів ділянку кілька разів перетинає російсько-український кордон. РЖД контролює станцію Зоринівка, яка знаходиться на території України, але посадка пасажирів на ній не відбувається через відсутність пункту прикордонного контролю.

РЖД неофіційно орендує Зоринівка і залізничні колії у місцевої сільської ради. При цьому майно станції та шляху не числяться на балансі жодної компанії або державного органу. РЖД також планували побудувати гілку в обхід України, але поки зупинилися на варіанті домовитися про перегляд кордону.

Росія і Україна підписали договір про кордон в 2003 році. Угода про демаркацію кордонів вступила в силу в 2010 році, але робота в цьому напрямку ще ведеться. Документ передбачає створення спільної україно-російської демаркаційної комісії та проведення демаркації кордону.

За матеріалами РБКdaily

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.