Новини здоров’я. 26 липня. Ті, хто пристрасно бажає схуднути, повинні скидати зайву вагу поступово, інакше це може привести до негативних наслідків.

Необхідно дотримуватися деяких обмежень для зменшення ризику виникнення каменів у жовчному міхурі

Лікарі стверджують, що при занадто швидкому позбавленні від зайвих кілограмів з’являються камені в жовчному міхурі.

За словами кореспондента Джейн Александер, яка працює в The Daily Mail, протягом 30 років вона намагалася скинути надлишкову вагу, перепробувавши усі відомі дієти, однак кілограми через деякий час знову поверталися. Але, півтора роки тому вона, нарешті, скинула більше 25 кілограмів. Допомогла їй у цьому відмова від алкогольних напоїв і м’яса. Зараз вона важить 53,5 кілограма замість 90.

При цьому вона скинула свої перші 20 кілограмів за кілька місяців. Джейн тепер носить одяг, який на 3 розміри менший за її старий одяг. Незважаючи на такі позитивні результати, у Джейн незабаром з’явилися сильні болі в животі, і одного разу вона навіть викликала швидку. Вона була шокована діагнозом лікаря: у неї були камені в жовчному міхурі. На УЗД було видно, що кожен з трьох виявлених каменів був по сантиметру в діаметрі. Лікар пояснив їй, що швидка втрата ваги могла призвести до утворення каменів.

Виявляється, що коли людина сидить на дієті, рівновага між холестерином, вироблюваним в організмі, і солями жовчних кислот порушується. При перенасиченні жовчі холестерином з’являються кристали, що стають згодом камінням.

Ось чому так необхідно дотримуватися деяких обмежень для зменшення ризику виникнення каменів у жовчному міхурі. Дієтологи радять скидати не більше 1,5 кілограми на тиждень. Для схуднення можна також в день вживати всього лише на 500 калорій менше, і виконувати при цьому фізичні вправи.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.