Новини здоров’я. 19 липня. П’ять років тому рівень охоплення вакцинацією серед українців становив 95%, але практично кожен рік рівень вакцинації в Україні серед дітей падає.

Вакцинація
П’ять років тому рівень охоплення вакцинацією серед українців становив 95%, – Бахтеєва

Про це поінформувала народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтеєва.

“Справа в тому, що за останні чотири роки різко знизився рівень охоплення щепленнями. Якщо ще п’ять років тому рівень вакцинації дітей становив 95% і більше, то вже у 2011 році – не більше 50-60% (для створення так званого колективного імунітету та недопущення спалахів і епідемій рівень охоплення має становити 95%). Щорічно від інфекцій в Україну помирають 300-350 дітей, з яких 130-200 – у віці до одного року. З жалем вимушена визнати, що в Україні сьогодні дійсно складна ситуація з вакцинованістю населення”, – сказала Бахтеєва.

Вакцинація рятує від більшості інфекційних хвороб і запобігає виникненню ускладнень у тих, хто вже захворів.

Нагадаємо, у 2011 році в Україні було оновлено Календар профілактичних щеплень. Обов’язковою для українців є вакцинація від дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правецю, туберкульозу.

Інші обов’язкові щеплення встановлюються для груп населення: за віком; щеплення дітей з порушенням Календаря; щеплення ВІЛ-інфікованих осіб; за станом здоров’я; проти вірусного гепатиту В осіб із злоякісними новоутвореннями; осіб, які перебувають на гемодіалізі та отримують багаторазові довготривалі переливання донорської крові або її препаратів; щеплення на ендемічних і ензоотичних територіях і за епідемічними показами.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.