Новини політики. 14 липня. Після літніх канікул нардепи збираються розгорнути суперечки навколо того, на якому часі буде жити країна – на зимовому чи літньому.

Питання про переведення годинника вирішать перед виборами. Медики наполягають на зимовому

А прийняти рішення планують встигнути до виборів, пише газета Сегодня.

Нагадаємо, раніше депутати ухвалили закон, який передбачав, що українці цієї осені в останній раз переведуть стрілки на годину назад, як це робили раніше, і так і залишиться.

Але регіонал Олег Надоша виступив за літній час. І тоді вирішили, що повернуться до цієї теми вже після закінчення Євро-2012.

«Швидше за все, вибирати час для України будемо у вересні», – розповів нам Надоша.

За його словами, цю тему намагаються перевести в політичну площину, і можливо зіграти на ній на виборах. До речі, щорічне переведення стрілок у цьому році збігається з днем парламентських виборів – 28 жовтня.

«Я вважаю, що нам вигідніше залишатися на так званому літньому, тому що це в інтересах більшої частини країни. 80% території знаходиться у другому часовому поясі, тобто в літньому часу. А зимове, коли буде рано світати і раніше темніти, відіб’ється негативно на продуктивності праці і т. д.».

А ось глава МНС Віктор Балога відстоює зимове.

«Ми прислухалися до думки вчених. Вони вважають, що для України оптимальним буде зимовий час», – каже керівник прес-служби МНС Юлія Єршова.

Медики вважають, що нам ближчий зимовий час.

«Він був спочатку і гармонує з нашими біоритмами, – говорить столичний терапевт Олена Сиващенко. – Але найголовніше, щоб ми більше двічі на рік не переживали переведення стрілок. Це загрожує стресами для організму, відбуваються всілякі збої, особливо у тих, хто страждає хронічними захворюваннями ».

Тим часом у сусідній Росії, яка ще в минулому році залишилася на літньому часі, знову заговорили про те, щоб повернуться до старої практики і переводити стрілки двічі на рік.

Відповідний законопроект там будуть розглядати вже цієї осені. На підтримку ідеї російські медики навіть підрахували, що після того, як країна стала жити за літнім, до них стали частіше звертатися люди зі скаргами на погане самопочуття.

Лілія з Москви тільки за зимовий час.

«А то виходить, що тепер світає рано, але і темніє раніше. Виходить постійне недосипання. Потрібно перейти на зиму цієї осені, та так і залишитися».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.