Новини політики. 11 липня. Партія влади почала проводити підкуп виборців на Вінниччині.

На Вінничині провладна партія купляє голоси виборців

В Оратівському районі за кожен голос платять 1 тисячу гривень.

Про це повідомила під час спільної прес-конференції з народним депутатом від “Фронту змін” Лесею Оробець керівник штабу Об’єднаної опозиції “За Батьківщину” у Вінницькій області Людмила Щербаківська.

Голови декількох сільрад влаштували “сітьовий маркетинг”. Наприклад, дають людині тисячу гривень за голосування за провладного кандидата. Якщо той приводить з собою когось, отримує за нього ще 200 гривень. А новоприбулому видають тисячу. І так по ланцюжку. Такі випадки ми маємо фіксувати. Це прямий підкуп виборця. Тим більше, один із таких “підкуплених” готовий про все розказати. Але боїться за свою сім’ю. Просить захисту”, – сказала вона.

Опозиція має вирішити, як оприлюднити інформацію, не нашкодивши людині.

“Завтра туди виїжджає наша мобільна група. На місці будемо розбиратись у ситуації і вирішувати, як діяти. Людина, яка хоче заявити про підкуп, не є членом будь-якої партії. Але вирішила розказати правду. До того ж, є інформація про відпрацювання цих грошей на виборах. Кажуть, усім проплаченим виборцям видаватимуть мобільний телефон. У кабінці кожен із них має сфотографувати відмітку в бюлетені. Потім виносить мобільник і віддає наступному виборцеві”, – розповіла Щербаківська.

Маючи такі свідчення, кандидата в депутати можна буде притягнути до суду за підкуп виборців після реєстрації кандидатів на даному окрузі. Суд може позбавити права цього кандидата брати участь у виборах.

Оратівський район входить у виборчий округ №15. На ньому збираються балотуватися Григорій Калетнік від Партії регіонів, Василь Черній від Народної партії, Володимир Стретович від НУ-НС, Анна Філонова від Радикальної партії Олега Ляшка та Констянтин Якименко від Об’єднаної опозиції.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.