Новини політики. 3 липня. Схвалення парламентом України законопроекту, який істотно розширює сферу застосування російської мови в країні, позитивно позначиться на діалозі між Києвом і Москвою, однак це лише перший крок в правильному напрямку, вважають російські експерти.

Російські експерти вважають, що прийняття мовного закону – крок в напрямку України до РФ

Парламент України схвалив в цілому законопроект, який істотно розширює сферу застосування російської мови в країні. Якщо законопроект буде підписаний президентом, російська мова отримає статус регіональної там, де вона є рідною як мінімум для 10% населення, а це 13 з 27 адміністративно-територіальних одиниць України.

“Це велика перемога тих, хто виступає за зміцнення російсько-українських відносин, оскільки це саме те питання, яке становило поле напруженості між двома державами. Це виконання однієї з передвиборних обіцянок Януковича. Це позитивно позначиться на всьому інформаційному полі двостороннього діалогу між Києвом і Москвою “, – вважає заступник декана історичного факультету МГУ імені М.В. Ломоносова, директор Інформаційно-аналітичного центру з вивчення суспільно-політичних процесів на пострадянському просторі МГУ Олексій Власов.

Він нагадав, що у Партії регіонів були складнощі з проведенням цього законопроекту через Верховну Раду.

“Це показує, що в політичному класі України щось змінюється, ми бачимо послідовність поведінки політичних гравців. Думаю, в Москві це буде сприйнято з розумінням”, – сказав Власов.

У свою чергу, заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жарихін вважає, що законопроект, прийнятий Верховною Радою, – це лише перший крок в правильному напрямку.

“Це крок у правильному напрямку, але, безумовно, тільки перший”, – сказав він.

Експерт нагадав, що в даний час російська мова на Україні насправді не є мовою меншини.

“Хоча отримання їм цього статусу дасть можливість тій російськомовній більшості, яка є на Україні, значно поліпшити своє життя, дасть можливість навчати своїх дітей російською мовою”, – додав Журіхін.

За його словами, в якості наступного кроку необхідно надати російській мові статусу державної нарівні з українською.

Напередодні глава адміністрації Кремля Сергій Іванов, перебуваючи в Києві з робочим візитом, зазначив, що прийняття парламентом України законопроекту, який розширює сферу застосування російської мови, піде на користь країні та її громадянам. За його словами, історично склалося так, що значна частина українського суспільства вважає російську мову рідною.

Глава кремлівської адміністрації заявив, що “будь-яке різноманіття, в тому числі і мовне, – це плюс і благо для будь-якого суспільства, для будь-якої країни”.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.